Exkurze Říčany 23.9.2013 - 5. třída

Tkaní a práce s vlnou

Dne 23.9.2013 navštívila polovina žáků 5. třídy program financovaný z evropského sociálního fondu ČR s názvem Tkaní. V programu se dozvěděli, jaké druhy vazeb existují, které druhy vláken jsou u nás zpracovávány i historii jednotlivých surovin. Zkusili si rozčesávání vlny i její spřádání. Seznámili se s historií tkalcovských stavů. Sami si na jednoduchém stolním stávku utkali malou podložku nebo obal na mobilní telefon.

Ruční práce většinu žáků zaujala a uvědomili si, jak časově náročná je. Po práci navštívili výstavu fotografií ze soutěže Strom roku a dověděli se mnoho zajímavých informací o památných stromech i revitalizaci alejí podél cest. Tuto skupinu musím pochválit za vzorné chování a pečlivou práci.

Ing. Blanka Nožičková

24. září 2013