Společný projekt žáků a rodičů

Aby i rodiče viděli, jakým způsobem probíhají projekty, připravila jsem společný projekt pro rodiče a žáky, na téma Karel IV., jeho význam a odkaz dnešku. Osobnost Karla IV. jsme se žáky probírali v hodinách vlastivědy. Žáci přinášeli encyklopedie, obrázky, rekvizity atd. Spoustu informací jsme získali z internetu. Rodiče i žáci na projekt přinesli další knihy, obrázky a hlavně, měli velkou chuť do práce. A tak rychle vznikly skupinky žáků a rodičů, kde se dohledával rodokmen Karla IV., manželky a děti, stavby, které založil a realizoval a nakonec byla provedena korunovace císaře. Odpoledne uběhlo v pracovní náladě. Projekt jsme završili společnou prezentací rodičů a dětí. A co říci závěrem? Rodiče hodnotili projektové vyučování jako smysluplné, nejen zábavné, ale plné informací, které si žáci sami nalezli a utřídili, a proto pro ně mají větší význam.
Dana Odvárková
učitelka 4. třídy