Čertovská výuka

Budliky, budliky, my jsme čerti z pekla.
Budliky, budliky, Káča by se lekla.
Nastal čas adventu, čas čekání na Mikuláše s čertem a andělem.
Ve středu 5. prosince 2012 se žáci 2.A proměnili v čertíky a čertice a někteří i v andílky. Celé dopoledne probíhalo v naší třídě čertovské vyučování. Učili jsme se čertovskou básničku, luštili jsme křížovky, kreslili jsme a vybarvovali obrázky a plnili různé úkoly a hráli hry.

Dopoledne nás navštívila Mateřská škola Lidice, která přišla na svojí už třetí Školu před školou. Zpočátku se malí předškoláčci „báli“ jít k nám do třídy, ale nakonec našli odvahu. Plnili různé úkoly, které jim čertíci a andělové pomáhali, a také se s námi čertovsky učili. Za odvahu a plnění úkolů dostali čertovské medaile.

Celý čertovský den se všem moc líbil, práce se nám dařila a všem to moc slušelo. Kromě nadílky brambor jsme dostali i různé sladkosti.
Milena Maršnerová tř.uč. 2.A

6. prosince 2012