Halloween v 1. A

Mihotající světlo svíček, chryzantémy a věnce na hrobech, to vše dodává zádumčivou atmosféru Dušičkám. Již jsme si zvykli, že naše tradiční svátky soupeří se svými americkými konkurenty, jakým je například i Halloween.

Ten je u dětí velmi oblíbený díky hrůzostrašným příšerkám a tajuplné atmosféře. Proto jsme s žáky 1. A věnovali 31. říjen 2012 tomuto svátku a celý den jsme si užívali Halloween. Děti přišly do školy v halloweenských maskách. Celou třídu jsme měli vyzdobenou pavouky, dýněmi a čarodějnicemi.

Ráno jsme se naučili básničku o pavoukovi:

PAVOUK

Souká, souká pavouk sítě,
souká, souká celkem hbitě.
Musí si dnes pospíšit,
aby hodně mušek chyt.

Moucha bzučí bzí, bzí, bzí,
mě ten pavouk nechytí.
Letí, letí, nekouká,
už se v síti třepotá!

V deset hodin jsme přivítali rodiče a prarodiče, kteří nám přišli na pomoc při vyřezávání našich dýní. Poslední část dne jsme věnovali výrobě dekorací. Vyráběli jsme zápichy do květináčů.

Tento den byl pro nás zábavným a rodičům se velice líbil. Odpoledne nás čekalo na školní zahradě velké čarodějnické mecheche. Budeme se těšit opět za rok na velký rej strašidel.

Michaela Ludvíková

Tř. učitelka 1. A