Ve zdravém těle zdravý duch

Na závěr školního roku jsme si zpestřili školní den sportem a trochou vědy. Děti do školy dorazily ve sportovním a většina třeťáků a čtvrťáku měla kola a helmy. Děti se rozdělily do pětičlenných družstev, ve kterých zápolily ve sportu i ve vědě. Za školní budovou byla postavena dráha pro kola, na které si závodníci vyzkoušeli svou obratnost. Při jízdě na kole se musí dodržovat zásady silničního provozu, tak si své znalosti všichni vyzkoušeli i v pracovních listech. Po ukončení sportovní části, se žáci přesunuli do třídy, kde na ně čekalo několik pokusů. Museli si vyzkoušet, jak se odčerpává z moře nafta z havarovaného tankeru, ochutnávali a poznávali potraviny po vyčištění zubů, měřili si chodidla, předloktí, hlavu, zápěstí a při tom zjišťovali neuvěřitelné zákonitosti lidského těla. V dalších pokusech zkoumali chování Golfského proudu a vzlínání vody až do posledního lístečku u rostlin.
Po vyhodnocení všech disciplín jsme vyhlásili vítěze. Vítězná skupinka dětí si mohla nechat pomalovat obličej podle svého výběru.

Třeťáci i čtvrťáci přejí všem krásné prázdniny.

Dana Odvárková, Michaela Ludvíková

27. června 2012