Poslední celoškolní projektový den v tomto školním roce

Ve čtvrtek 7. června proběhl na naší škole 3. celoroční projektový den. Byl zaměřen na prevenci negativních společenských jevů a zdravý životní styl. Projekt je v souladu se Školním vzdělávacím programem a školním Minimálním preventivním programem. Promítají se do něj průřezová témata: Etická výchova, výchova ke zdravému životnímu stylu, sexuální výchova, výchova demokratického občana, mediální výchova, multikulturní výchova, výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, osobnostní a sociální výchova.
Projekty pro jednotlivé třídy jsou zapracovány do ŠVP tak, aby každý žák v průběhu školní docházky prošel všemi tématy.

Při závěrečné prezentaci žáci sami vyvodili a formulovali závěry z jednotlivých témat. Dalším výstupem jsou ve většině tříd pracovní portfolia, která slouží jako další učební materiál.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

11. června 2012