Druháci a jejich škola v přírodě

V letošním roce jsme se vypravili do Nové Vsi nad Nisou, kde jsme prožili příjemný týden v PENZIONU MAJÁK. Počasí nám přálo a vládla dobrá nálada, takže jsme si pobyt opravdu užili.
K našemu programu patřila turistika, sport i pozorování přírody – živočichů, rostlin i vody a jejího koloběhu v přírodě a také práce s přírodninami.
Zdolali jsme například rozhlednu Nisanka a z výšky mohli pozorovat okolní krásu, v dálce se ještě bělající vrcholky Krkonoš nebo třeba Ještěd, který jsme již loni společně navštívili. Neuniklo nám ani místo, kde pramení řeka Nisa a viděli jsme rostliny i některé živočichy, kteří žijí v mokřinách.

Podnikli jsme také celodenní výlet vlakem do Liberce a navštívili tam Botanickou a Zoologickou zahradu a dozvěděli se spoustu zajímavostí.
Bylo toho hodně na co budeme všichni vzpomínat a těšit se na další školu v přírodě.

Marcela Buková
tř.učitelka 2.A