Celoškolní projekt 2. část

Ve středu 2.5.2012 probíhal ve všech třídách prvního i druhého stupně druhý letošní projektový den. V rámci tohoto dne zpracovávaly jednotlivé třídy témata, která vycházejí ze školního vzdělávacího programu. Každá třída v průběhu své devítileté docházky tak projde všemi tématy, včetně témat průřezových. Jako příklad uvádím projekt 7. třídy s názvem „Jiní, a přece stejní“. V tomto projektu se žáci ve skupinách blíže seznámí s různými náboženstvími, se životem hendikepovaných lidí, se národnostními menšinami i jinak odlišnými skupinami lidí.
V závěru každého projektového dne probíhá prezentace projektů. Každá skupina i třída seznámí ostatní s postupem své práce i závěry, ke kterým se v průběhu projektu dopracovala.

Protože projekty děláme již několik let, jsou na ně žáci již zvyklí a jejich úroveň se postupně zlepšuje.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

2. května 2012