Beseda s Policií ČR

Jaké máme typy drog?; Jak nám škodí?; Co vše změní v naší osobnosti? nebo Jak se zachovat v krizové situaci? To vše jsou otázky, na něž se našim žákům dostalo odpovědi 19. 3. 2012 během besedy s Policií ČR, jejíž dvě členky k nám zavítaly v rámci minimálního preventivního programu.
Během vyučovací hodiny se žáci 7., 8. a 9. ročníku dověděli, že za drogy lze považovat nejen marihuanu, ale také tabák či alkohol. Rozdíl mezi nimi je pouze v legálnosti.

Ženy zákona žákům povyprávěly své osobní zkušenosti ze služby, např. také to, co následuje po ohlášení podezřelé osoby v blízkosti škol.

Poznámky komisařek zasahovaly do mnoha okruhů, od drog počínaje po šikanu konče, proto budou jednotlivá témata hovoru probrána také v hodinách občanské nauky a žáci mají možnost si jejich shrnutí prohlédnout také na nástěnce minimální prevence.
Mgr. Polášková Julie

28. března 2012