Ćtení babičkám a dědečkům

Minulý měsíc byli prvňáčkové oficiálně pasováni na čtenáře a nemohli se dočkat svého prvního veřejného čtení. Dne 16.3. žáčci z 1.A a 1.B navštívili Dům s pečovatelskou službou v Buštěhradě, aby navštívili babičky a dědečky a potěšili je svým vystoupením. Senioři i personál děti přivítali s vřelým nadšením a děti se nemohly dočkat, až jim budou moci předvést své čtení, recitování básniček a zpívání s kytarovým doprovodem p. uč. Sedelmayerové.

Celé vystoupení se opravdu velmi povedlo. Nejdříve si diváci poslechli vtipné příběhy z Malovaného čtení, poté každá třída předvedla své pásmo krásně nacvičených básniček i s pohybovými prvky a při závěrečných písničkách děti rozezpívaly i samotné seniory. Potlesk nenechal nikoho na pochybách, že se vystoupení skutečně vydařilo. Dobrý pocit si tak odnášeli nejen lidé v tomto domově, ale také i děti, které si dokázaly, že čtení už pro ně není velkou neznámou a jsou plné odvahy a nadšení do dalšího veřejného čtení.

Mgr. Tereza Vítková
Mgr. Milena Maršnerová

Mgr. Drahomíra Čermáková (paní knihovnice)

28. března 2012