Týden ve druhých třídách

V týdnu od 5. do 9. března 2012 proběhly ve třídách 2.A a 2.B dvě zajímavé akce.
Nejdříve to byla beseda s hasiči – žáci se dozvěděli více o jejich práci, mohli si prohlédnout oblečení při zásahu, zopakovat důležitá telefonní čísla i jakým způsobem na ně v případě potřeby zatelefonovat a co vše nahlásit.

Další akcí byla návštěva Městské knihovny Buštěhrad. Děti poznaly prostředí, přesvědčily se kolik zajímavých knih si zde mohou půjčit a s velkým nadšením se do pěkných knížek začetly.

Obě akce budou mít i pokračování – následovat bude další beseda s hasiči určená pro druhé ročníky a pravidelné návštěvy knihovny. Na ty už se žáci vypraví i s pracovními listy, které přímo v knihovně vyřeší. A někteří jistě i se svými novými čtenářskými průkazy. O své zážitky z pěkných knih se pak ve škole podělí se svými spolužáky. Čtenářský deník mají všichni již od první třídy a počet přečtených knih v něm pěkně přibývá.

Marcela Buková,

třídní učitelka 2. A