Oceněná třída

Na konci loňského školního roku, dokončila současná 5. třída několikaměsíční práci na projektu Voda v přírodě a vyhrála zájezd autobusem na školní výlet. Žáci, kteří byli úspěšní v tomto projektu, si nyní výhru vybrali návštěvou Muzea betlémů v obci Karlštejn a Koněpruských jeskyní. V muzeu žáci obdivovali zručnost tvůrců betlémů i nápaditost s jakou se někteří řezbáři i perníkáři ujali daného tématu. Nejvíce je však zaujal pohyblivý betlém, který patří k největším v ČR. V Koněpruských jeskyních si uvědomili obrovskou sílu vody, která jeskyně i jejich výzdobu vytvořila. Některé žáky také překvapila informace, že se na našem území vyskytovali daleko v minulosti šakali, hyeny i opice, jejichž kosti zde byly nalezeny. Musím pochválit všechny žáky za slušné chování a vystupování, kterým také reprezentují naši školu.

Třídní učitelka Blanka Nožičková

24. listopadu 2011