Mezinárodní den knihoven

Ve čtvrtek 20.10. proběhla na naší škole akce veřejného čtení při příležitosti mezinárodního dne knihoven. Velmi nás potěšilo, že čtenáři přišli s nadšením a mohli si vyměnit zážitky s ostatními čtenáři. Ostatní děti tak dostaly mnoho tipů, co si mohou přečíst. Cílem této akce bylo motivovat nové čtenáře k nadšenému čtení knih, rozšířit čtenářskou gramotnost a rozšíření znalostí z oblasti literatury.

Veřejné čtení uvedl žák čtvrté třídy Marek Mika, který četl napínavý úryvek z knihy Robinson Crusoe. Děti poté nechaly plynout vlastní představivost a hádaly, jak příběh skončil. Z dalšího příběhu v podání čtenářů Karolíny Šťastné a Honzy jsme se dozvěděli, co je to Ježek v kleci a vyřešili jsme tak záhadu hlavolamu. Také žákyně z druhého stupně přišly přečíst část své oblíbené knížky. Kristýna Fojtková a Kateřina Müllerová nám představily čarodějnici Winnie a mohli jsme si zkusit představit, jak by lidstvo mohlo žít, kdyby mělo přípravky na dlouhověkost a noví obyvatelé by proto byli nadbyteční.

Kromě veřejného čtení jsme také dělali spoustu zajímavých činností:

o Diskutovali jsme v kruhu o čtených knihách
o Představovali jsme si hochy z Rychlých šípů
o Vyhledávali jsme v knihách
o Řešili jsme kvíz
o Vyráběli jsme záložku do knihy

Tímto bychom chtěli poděkovat všem čtenářům, kteří se zúčastnili a zejména těm, kteří předčítali ostatním.

Mgr. Tereza Vítková

25. října 2011