Úvodní stránka » Základní škola » Akce » 2011/12 » Pouštění draků 3. třídy

Pouštění draků 3. třídy

V úterý byl jeden z posledních krásných dnů. Ráno jsme se trošku obávali úplného bezvětří. Ještě když jsme přišli na pole, vítr byl ukrytý někde v korunách stromů a vyčkával. Děti připravily draky a začaly běhat po poli. Vítr stále stávkoval. Sesedli jsme se na sluníčko a začali jsme pracovat na pracovních listech. Ukazovali jsme si, jak se pozná sever v přírodě, na jakou světovou stranu od školy je Praha, Lidice, Kladno, kostel,... Děti se velmi dobře orientovaly. Když jsme pracovní listy dokončili, vítr se začal rozfoukávat. Draci létali jako o závod. Jeden dokonce vyletěl tak vysoko, že se mu vymotala šňůra a uletěl. Nakonec jsme ho pak našli. Když byli vylítaní draci i děti, vrátili jsme se na školní zahradu. Tam už na nás čekal rozdělaný oheň. Opekli jsme si buřtíky, chleba a jablíčka. Celý den jsme si krásně užili. Děti se dozvěděly mnoho nových informací a pozorovaly měnící se podzimní přírodu.
Dana Odvárková

20. října 2011