Cukráři a cukrářky ze 4. třídy

Vystřihování, ohýbání, lepení a skládání si za celý rok užijeme jistě dost, a proto hned na začátku školního roku se žáci 4. třídy rozhodli v rámci pracovní výchovy naservírovat sobě, ale i ostatním dort připravený za studena.
Skupinky žáků si přinesly 4 zakysané smetany, 2 balení piškotů, kompot od maminky ze spíže, kakao a moučkový cukr. A pustily se do díla!
Tyto netradiční pracovní činnosti se dětem velice zalíbily. Během nich rozvíjely svoji manuální zručnost, pracovní návyky, přesnost, vytrvalost, systematičnost,… Tato aktivita vede žáky k pozitivnímu vztahu k práci a přispívá k vytváření životní a profesní orientace a k úspěšnějšímu budoucímu pracovnímu zařazení.

Druhý den si malí cukráři pochutnali na vlastnoručně vyrobených dortech a úžasnou dobrotu pohostili i některé učitele.

Doufáme, že dorty všem chutnaly, a budeme se těšit na další pracovní činnosti, ve kterých budeme moci opět naservírovat nějakou pochoutku. Třeba chlebíčky nebo jednohubky?

M. Ludvíková, tř. učitelka 4.třídy

11. října 2011