Škola před školou - tentokrát poprvé

S písmenky si děti hrají a z nich slova poskládají. Z písmen, co má abeceda, každý nové slovo hledá. Děti úkol vyřešily, se slovy si poradily …Ve středu 5.10.2011 jsme přivítali na návštěvě v prvních třídách naše předškoláčky z MŠ Buštěhrad a z MŠ Lidice. Setkávat se budeme společně vždy jednou měsíčně během celého školního roku. Předškoláčci se budou seznamovat s prostředím školy, s budoucími spolužáky a s učiteli.

Protože tento týden jsme poprvé pracovali v Centrech aktivit, předškoláčci se učili
s námi ve skupinkách. Každý prvňáček vzal k sobě do lavice jednoho předškoláčka a v hodině Českého jazyka jsme si zazpívali písničky, recitovali básničky, zacvičili jsme si, zahráli didaktické hry, plnili jsme úkoly v pracovním listě,seznámili jsme se s písmenkem A...

„Jede, jede, autíčko, pozor, Petře, Aničko! Ať Vás auto nepřejede, když tak rychle kolem jede. '' „Na auta si pozor dáme, když přes cestu pospícháme. Tohle auto je jen hračka, hraje si s ním naše Kačka, ''

Nadšení nebyli jen předškoláčči, ale i prvňáčci, kteří se vítali s kamarády i s učitelkami z mateřských škol. Překvapením bylo i to, že prvňáčci po měsíci ve škole přečetli všem některá písmenka a slova, která jsme se už naučili. Didaktické hry pomáhají ve třídě vytvořit veselou atmosféru a výborně se hodí k tomu, abychom probudili radost ze čtení a současně čtení cvičili.
Všem se moc ve škole líbilo. Už teď se těšíme na další setkání.

Mgr. Milena Maršnerová

8. října 2011