Světový den zdraví

Dne 7.4. jsme u nás na škole oslavili světový den zdraví. Jak lépe takovýto den oslavit nežli pohybem, něčím zdravým a přesto dobrým na zub.

O veliké přestávce jsme celá škola vyběhli na čerstvý vzduch a zaskákali jsme si na švihadlech. Kdo měl výdrž a soutěživého ducha, mohl vyhrát jablko nebo banán. Tuto cenu získal pouze vytrvalec, který zvládl třicetkrát přeskočit přes švihadlo. Vytrvalců bylo dosti, ceny jsme rozdali, ještě než nám zazvonilo na vyučování.

Ve čtvrté třídě byl tento den završen plakátem. Žáci na obrovský formát plakátu nakreslili rozdíl mezi zdravým a nezdravým životním stylem. Bylo by škoda nezmínit, že děti ve čtvrté třídě se nezamýšlí nad zdravím pouze z hlediska stravy a sportu, ale hledí i na zdraví duševní a sociální.

Mgr. Martina Čihová

27. dubna 2011