Úvodní stránka » Základní škola » Akce » 2006/07 » Jak J. A. Komenský rozdával prvňáčkům vysvědčení

Jak J. A. Komenský rozdával prvňáčkům vysvědčení

Téměř přes noc se změnila část chodby naší školy v historickou učebnu. Starodávná lavice, kamna na dříví, věšák s kabátky a vitrína plná historických pomůcek navodila atmosféru pro příchod J. A. Komenského, o kterém už i žáčci první třídy věděli, že to byl „učitel učitelů“. J. A. Komenský se vskutku důstojně ujal své učitelské úlohy a rozdal první vysvědčení nejmladším žákům. Každý z nich si vyzkoušel, jak se sedělo v dřevěných lavicích před více nežli sto lety a „učiteli učitelů“ zodpověděl všetečnou otázku ze školní výuky.

Byl to vskutku nevšední zážitek nejen pro prvňáčky, ale i pro přihlížející deváťáky, kteří jsou patrony prvňáčků. Vždyť J.A.Komenský nechodí do dnešní školy každý den a možná, že přijde rozdat poslední vysvědčení i našim deváťákům.

Mgr. Lidmila Vošmiková

31. ledna 2007