NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM PRAHA

Nově otevřené Národní technické muzeum v Praze – to jsme si nemohli nechat ujít. Skupinka zájemců z řad jak nejmladších tak nejstarších žáků školy se vydala v pátek 11. 3. 2011 na prohlídku expozic v muzeu.
Přestože se jednalo o mimoškolní akci, zájem byl poměrně velký a žáci nelitovali svého volného času, který trávili spolu s učiteli.
Muzeum jim nabídlo možnost nahlédnout do historie dopravy, architektury, astronomie, tiskařství a fotografie. Tak říkajíc – pro každého něco. Ty nejmenší zaujaly nejvíce dopravní prostředky, zatímco ti starší byli nadšení z expozice astronomie a tiskařství.
Do budoucna plánuje muzeum otevřít další expozice, např. Foto-kino, Metalurgie či Hornictví, proto jsme si jistí, že tato návštěva nebyla naší poslední.
Mgr. Julie Polášková
Mgr. Markéta Sedelmayerová