Co po nás zůstává?

Toť otázka. Každý z nás působí na své okolí, v němž žije. Bohužel ne vždy lze toto působení hodnotit kladně. Lidé jsou tvory spořivými, proto mají-li se rozhodnout, zda platit či neplatit, zvolí raději druhou variantu. Toto rozhodnutí však může mít nedozírné důsledky, a to především pro přírodu a živočichy v ní.
Z tohoto důvodu naši školu navštívily pracovnice z naučného střediska Čabárna, jejichž cílem bylo seznámit žáky 5. ročníku o následcích, jež mohou zanechat na přírodě, budou-li se chovat nezodpovědně.
Během programu žáci uvažovali, co z našich odpadků může zvířeti v přírodě ublížit, co se mu stane pastí a s čím si naopak příroda dokáže sama poradit.
A co si žáci z programu odnesli? Povědomí o nebezpečí, k němuž mohou svou nezodpovědností přispívat či svým pochopením problematiky naopak proti němu bojovat.
Mgr. Julie Polášková

6. března 2011