Program v rámci EVVO

Dne 9. 12. se žáci 6. třídy vydali v rámci EVVO do nového ekocentra v Brandýsku na Čabárně. Zde byl pro ně připraven výukový program s názvem „Proměny lesa“. Jeho postatou bylo seznámit žáky s druhy lesů v naší republice, s jejich stromy, zvířenou a rostlinami. Děti již dokáží podle plodů a listů určit, o jaký strom se jedná, orientují se v lesních rostlinách našich zeměpisných šířek a mají přehled o ptactvu žijícímu v naší krajině. Výuka byla obohacena zajímavými fotografiemi, pomůckami, ptačími exponáty a nahrávkami zvuků lesního ptactva a zvěře. Program byl velmi dobře připravený, zábavný a děti motivoval k aktivnímu přístupu. Třídě jako kolektivu velice prospěl i 14-ti kilometrový pochod na místo konání a zpět do školy.
Mgr. Václav Barták

12. prosince 2010