Modelování betlémské figury rodičů s dětmi

Během uplynulého týdne si měli možnost rodiče žáků naší školy se svými dětmi i občané Buštěhradu vymodelovat betlémskou figuru.

Rodiče mohu jen obdivovat, jak se zhostili svého úkolu. Nutno zdůraznit, že většina z těch, co přišli modelovat, měla keramickou hlínu poprvé v ruce. S obdivem jsem žasla, jak se pod rukama těchto elévů tvořily z hroudy vytlučené hlíny figury. To, že děti neměly s hlínou problém, se dalo očekávat, ale jejich rodiče, naprostí začátečníci, vytvářeli díla obdivuhodná. Od andělů, čertů, jesliček přes Svatou rodinu až po sv. Josefa, modelovali figury velkých rozměrů. Domů neodcházel nikdo, kdo by tento náročný úkol nezvládl.

Po vypálení v naší škole bude celý Betlém vystaven 16. 12. 2010 na buštěhradském jarmarku a po té si autoři odnesou svá díla domů.

Předpokládám, že tuto akci budeme opakovat každý rok a že mnoho z přítomných si rádo vytvoří další betlémskou figurku. Jen držme palce, aby žádná figura při vypalování nepopraskala.
Mgr. L. Vošmiková

14. listopadu 2010