Světový den výživy

Na 16. října připadá Světový den výživy a tak tento měsíc bývá ve znamení zdravé stravy a vitamínů.

V naší škole jsme se připojili k tomuto dni kvízovými otázkami pro děti 1. a 2. stupně, které byly zaměřené na zdravou výživu a zdravý životní styl.

Žáci si v nich připomněli : Potraviny prospívající a neprospívající našemu zdraví, potraviny rostlinného a živočišného původu, potravinová pyramida, co je zdravá svačina, kolik tekutin bychom denně měli vypít, jaké ovoce a zeleninu bychom měli jíst, rozdíl mezi tuky, cukry a bílkovinami, co je pečení a vaření, správná příprava jídel, jaké je správné uchovávání potravin, co patří ke správné kultuře stolování a mnoho dalšího.
Ze správných odpovědí byli v pondělí 19.10.2010 vylosováni tři žáci, kteří obdrželi balíček zdravé výživy.
Mgr. Milena Maršnerová

19. října 2010