Maturity nanečisto

15. červen se stal pro žáky deváté třídy dnem, kdy obhajovali své ročníkové práce.

Slavnostního zahájení se všichni zúčastnili vyzbrojeni nejen vědomostmi, ale i slavnostním oblečením. Po úvodních slovech paní ředitelky již stoupala nervozita většiny přítomných „maturantů“ na maximum, a tak se neotálelo se začátkem obhajob.

Žáci vstupovali do místnosti Infocentra s pokorou a zároveň odhodláním prezentovat výsledky svého celoročního úsilí. Ústní projev doplnili počítačovou prezentací ročníkové práce. Většina žáků svými výkony komisi, složenou z pedagogů školy, velmi mile překvapila.

Z tohoto dne si žáci odnesli nezapomenutelnou zkušennost a mohou si vytvořit představu o tom, jaké to bude, až budou za několik let maturovat „načisto“.

Mgr. Ivana Šalomonová

17. června 2010