Jízda historickou tramvají a návštěva planetária

V pondělí 10.5. všichni prvňáci vyrazili poznávat Prahu. Ve střešovické vozovně jsme nasedli do „sluníčkové“ tramvaje a projeli celou Prahu. Cesta vedla kolem Hradu, Rudolfína, Karlova mostu, ND, Obecního domu a končila na začátku Stromovky.

Z tramvaje jsme se přesunuli do Planetária, kde jsme viděli příběh "O sluníčku, měsíčku a hvězdičkách". Všechny informace, které jsme se zábavnou a originální formou dozvěděli, nám korespondují s výukou prvouky, kde probíráme čas, kalendář a budou následovat planety.

Největší zážitek pro děti bylo hvězdné nebe nad hlavou, které jsme vleže všichni sledovali. Hvězdy se nám seskupily v souhvězdí a měsíční znamení, která jsme minulý týden malovali ve výtvarné výchově.

Tato exkurze byla pro děti nevšedním a poučným zážitkem.

Dana Odvárková

10. května 2010