Den Země

Dnešní Den Země oslavily školní děti sbíráním odpadků v okolí školy, rybníků, starého hradu, dětského centra, autobusové zastávky atd. Nedopatřením vysbíraly i pole jakési staré paní, které se to nelíbilo. Ale jinak se úklid města setkal s velmi pozitivní ohlasem ze stran občanů. Děti se na práci vrhly s neobyčejnou vervou a úsilím. Předháněly se v tom, kdo najde nejkurioznější věc.

Dlouho vedla pneumatika a podkova. Pak ale přivezli čtvrťáci křeslo, pod které našli i vozíček. Nakonec však zvítězilo historické křeslo, které za pomoci lana a principu pohádky „O veliké řepě“, vylovili z rybníka žáci 9. třídy. Pan učitel Tancoš využil příležitosti ověřit si v praxi vědomosti žáků z fyziky o účinnosti některých jednoduchých strojů jako je kladka, páka a nakloněná rovina.

Přínos celé akce byl nejen v tom, že Buštěhrad je hezčí a čistý, ale hlavně v tom, že si děti uvědomily, kolik nepořádku lidé udělají z nedbalosti a někdy i záměrně v okolí místa, kde žijí.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

22. dubna 2010