Žákovský parlament - volby

První schůzka žákovského parlamentu se uskutečnila ve čtvrtek (5.11.09) o velké přestávce v informačním centru. Již vybraní kandidáti se sesedli ke kulatému stolu, ačkoli již zvoleni - museli opět volit. Hlasovali nezištně a svědomitě vybírali si svého i své zástupce. Hlavou spolku žákovského stala se Zuzana Kačníková – oslovujeme jí – předseda. Předseda i svého zástupce musí mít a tou stala se Eliška Peslová. A dále to nekončí . Pro jeho hlas, dostal hlas - informován a informovat bude jest školní veřejnost žák Matěj Kolak – mluvčí.

Členové žákovského parlamentu kapou nápady, pustili se do práce a nemají zábrany.

První kapku stala se knihovna, jež pyšní se plakátkem, kde výpůjční doba je sepsaná. Žáci vědí kdy mohou vypůjčit si knihu oblíbenou – leč kdo dokáže podat, poradit v té spletitosti množství knih? Měl by asi knihovník. A proto hledá se kandidát z lavic, nejvhodnější nechť zasedne po boku moudrosti – nádherných knih.

A stále se nekončí. Byly ustanoveny hlídky recyklační v každé třídě. Recyklační hlídka má v hledáčku plast, který je už na dračku.

Bc. Martin Tancoš

18. listopadu 2009