Čtvero ročních období

V úterý 20.10. prvňáčci vyrazili do Lidické galerie. Cílem byla návštěva výtvarné dílny a prohlídka Mezinárodní dětské výstavy. Téma výstavy byl vesmír. Některé děti si po prohlídce výstavy prohlížely a skládaly puzzle, některé si vybraly obrázek a pokusily se ho namalovat. Příjemné prostředí galerie navodilo výtvarnou atmosféru a děti kreslily mimozemšťany, planety, vesmírné květiny i koráby, někdo si vybral sluníčko,…

V další části děti navštívily výtvarnou dílnu, kde ve skupinkách pracovaly na velmi zajímavém programu. Prohlédly si skupinu výtvarných děl, porovnávaly a přiřazovaly barvy k jednotlivým obrazům, zjišťovaly jaké barvy jsou typické pro které roční období. Na závěr jsme byli v kině, kde děti viděly pohádku Rákosníček a hvězdy. Celý program v galerii byl příjemný a zajímavý, děti se dozvěděly a zjistily mnoho užitečných informací.

Dana Odvárková, Iva Leblochová, učitelky prvních tříd

20. října 2009