Projekt - Hrajeme divadlo

V pátek 16.10. v prvních třídách proběhl projekt „Den v divadle“. Ráno jsme si zopakovali chování v divadle, oblečení do divadla a jak si v divadle najít správnou řadu a sedadlo. Tyto věci už byly dětem známé, ale co ještě neznaly, byla práce loutkářů.

Nejdříve se děti rozdělily do šesti skupin, každá skupina měla jednu klasickou pohádku. Děti se s nadšením pustily do výroby loutek z papíru. Poté si ve skupinkách nastudovaly hraní této pohádky. Když bylo vše hotovo, nastal čas se obléknout a vyrazit do divadla (infocentra), kde byla připravena scéna i hlediště. Děti si podle vstupenek našly svou řadu i své sedadlo. Zvoneček zazvonil a hrála se jedna pohádka za druhou. Malí herci, osvětleni reflektorem, se snažili svým spolužákům předvést svou pohádku. Pohádky vypadaly všelijak, některé loutky byly na jevišti obráceně, některé létaly vzduchem a pár loutek stále mlčelo. Nakonec všechny pohádky dobře dopadly a dobro zvítězilo nad zlem. Všichni jsme měli z divadla radost a ověřili jsme si, že hrát divadlo není vůbec jednoduché. Také překonání trémy, hlasité a srozumitelné mluvení není snadné.

Dana Odvárková, Iva Leblochová, učitelky prvních tříd

20. října 2009