Maturity nanečisto

Druhý ročník maturit „nanečisto“ dnes proběhl v obou devátých třídách naší školy. Slavnostně oblečení „maturanti“ se nejprve zúčastnili pod vedením paní učitelky Mgr. Ivany Šalomonové slavnostního zahájení a po té jednotlivě před komisí, složenou ze čtyř pedagogů školy, obhajovali své ročníkové práce.

Někteří si dokonce připravili prezentaci v PowerPointu, jedna práce byla prezentována v angličtině. Mnozí žáci velmi komisi překvapili, neboť ve srovnání se svými školními výsledky byl jejich slovní projev i písemná práce na úrovni středoškoláků. To mohla velmi dobře posoudit paní učitelka Šalomonová, neboť několik let působila na střední škole a zúčastnila se dvojích maturit.

O svých obhajobách žáci obdrželi závěrečné hodnocení. Myslím, že se tato forma ukončení deváté třídy velmi osvědčuje, neboť i ti největší „ignoranti“ měli strach a velmi se snažili. Kromě jednoho žáka zpracovali své projekty všichni deváťáci.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka

Veškeré ročníkové práce jsou uloženy v ředitelně školy a pro případné zájemce jsou k dispozici k přečtení.

21. června 2009