Psí útulek na Bouchalce

Když děti ve škole dočetly pohádku o Karkulce a vlkovi, naše povídání se stočilo na psy. Na ty chlupaté, různobarevné, různě vznešené, na šibalské a legračně obyčejné, ale i na ty s nelehkým osudem, který pro ně připravil člověk.

Děti se rozhodly nadělit dárečky s jídlem pejskům v útulku na Bouchalce. Za pár dní už šily látkové pejsky a prodávaly je, nosily malé finanční obnosy ze svých kasiček nebo za pomoc doma.

Celková částka byla téměř 600,- Kč. Paní prodavačka ze Hřebče – Jitka Tichá, přispěla sponzorským darem – granulemi téměř za 400,- Kč.

Děti nakoupily piškoty, tyčinky a granule. Každé neslo ve středu 13. 12. v batůžku nějakou dobrotu pro pejska.

V útulku nás přivítala paní Sychrovská. Provedla děti po areálu, povídala o své práci. Vyprávěla, jací psi v útulku jsou a jak se tam dostali. V současné době je zde 162 psů a 14 štěňat, ale situace se rychle mění, stav bude vyšší po Vánocích. V závěru se děti ptaly na všechno, co je zajímalo. Po příchodu zpět do školy své pocity napsaly do krátkých básniček.

Psi štěkají, ti toho nadělají,
chtějí si hrát a mají asi hlad.

Nevydrží chvilku posedět,
chtějí asi vědět,
kdo si je odvede z útulku
jako vánoční nadílku.

Pejskové nás čekají,
přinesem jim krmení,
aby byli veselí.

Na všechny se dostane trocha vitamínů.
Chodí tam s nimi na procházky
a mají s nimi hodně lásky.

L. Nová, 2. A

15. prosince 2006