Škola v přírodě 5. třída - Vítkovice 2009

Už jsme zase doma, uteklo to strašně rychle a vůbec se nám domů nechtělo. V horské chaloupce Pergamentce jsme si to náramně užili.

Po celý pobyt se děti snažily získat co nejvíce částí "Zlatého grálu". K jeho získání musely prokázat spoustu vědomostí a praktických zkušeností, jen na ukázku - výroba vlajek, hábitů středověkých kupců, drcení obilí a pečení chleba na rozpálených kamenech, výroba triček, středověký bazar, dražba, výroba středověkých nástrojů a zbraní, jízda na koních...

Všechny tyto aktivity byly spojeny s počítáním peněz (Perlů), tímto jsme se stále zabývali projektem "Rozumíme penězům".

Každý večer jsme psali deník, jako každou školu v přírodě, ale tentokrát jsme ho psali ve verších. Tyto verše jsme každý večer i fotografiemi našich akcí posílali rodičům, tak věděli, co jsme každý den podnikali. Některým rodičům se naše veršování zalíbilo, nedali se zahanbit a k veliké radosti dětí, odepisovali také ve verších. Všechny děti se vrátily bez zranění a velmi spokojené.

Dana Odvárková, Lidmila Vošmiková

14. června 2009