Spaní ve škole

Ze dne 7.5. na 8.5. 2009 se konalo v naší škole spaní první třídy. Děti se těšily již velmi dlouho, proto veškeré potřeby na spaní měly doma připravené s dostatečným předstihem.

Večerní program zahrnoval shlédnutí dětského filmu, když se setmělo, následovala poznávací hra: Kdo se skrývá za oponou, stezka odvahy noční školou (ve dvojicích) a hrátky s baterkami.

Přišla nás navštívit i sl. vychovatelka Ludvíková. Jednou, jako paní vychovatelka, ale podruhé jako.......???Kdo tam byl, tak to ví!!! Na dobrou noc (skutečně ale velmi pozdní) nás čekala vyprávěná pohádka.

Usínání bylo velmi zdlouhavé, ale probuzení naopak velmi rychlé. Někteří prvňáčci si dali za oponou ranní rozcvičku, všichni zvládli čistění zoubků a aby nám čekání na maminky rychlo uběhlo, přesunuli jsme se ještě do třídy, kdy jsme si prohlédli fotky z prvního školního dne a porovnávali jsme, kdo se jak změnil. Kdo zůstal mezi posledními, shlédl ještě krátkou pohádku. Všichni dostali za odvahu malé plyšové zvířátko.

Š. Navrátilová

14. května 2009