Hrajeme si na les

Dnešní den trávily děti z 1. stupně v přírodě. Ověřily si, co si zapamatovaly z první části projektu „Les ve škole-škola v lese“, která proběhla v březnu. Poznávaly jehličnaté a listnaté stromy, které byliny rostou v lese nebo v jeho okolí. Zajímavé bylo také stanoviště s houbami.

Nejvíce bodů však děti získávaly na stanovištích se zvířátky. Nestačilo však jenom zvířátko poznat, za zajímavé informace se získávaly bonusové body.

Kdo celou dopolední akci připravil? Byli to žáci čtvrté třídy. Již od března se na tento den pečlivě připravovali. Nejdříve zpracovali a nainstalovali pro mladší spolužáky v budově 1. stupně naučnou výstavu přírodnin z lesa a jeho okolí. Vymysleli si doplňkové otázky, které použili v dnešní velké hře. Také se dnes učili rozhodovat, udělovat body a hodnotit výsledky práce.

Čtvrťáci, byli jste výborní!

Celé akce v našem „lesoparku“ se zúčastnilo téměř 100 dětí. Oslavili jsme tak Den Země.

Společně jsme si uvědomili, jak je naše planeta Země krásná, ale zároveň zranitelná.

Jana Ručková

27. dubna 2009