Projekt Jaro v 1. třídě

Březnový projektový školní den nás nastartoval k rozšíření našeho projektu Jaro, který se prodloužil na celý měsíc. V něm jsme se učili říkadla a básničky o jaru, počítali jsme jarní rostliny,využili jsme jarní písně při pohybových chvilkách, malovali jsme jarní motivy a symboly jara, zpívali písničky o přírodě, seznámili jsme se s tradičními jarními pranostikami . Poměrně zajímavé bylo sledování některých jarních dřevin. Každá skupina si vybrala jednu dřevinu, kterou 4 týdny pozorovala a změny, které nastaly v tomto období, žáci zaznamenali na pracovní arch. Současně jsme navštívili školní informační centrum, kde jsme si v knihovně vybrali encyklopedie a knihy o přírodě, které byly pro nás cennou inspirací. Získané informace jsme při skupinových činnostech zpracovali na prezenční plakát, který máme vystavený ve třídě po celou dobu tohoto ročního období. Závěrem projektu byla výroba Morany.

Bc. Šárka Navrátilová

9. dubna 2009