Recitační soutěž Slánka 2009

V pondělí 16. února 2009 byli vyhlášení nejlepší recitátoři školního kola soutěže Slánka 2009.

Porota ve složení Mgr. Drahomíra Klepalová (organizátorka školního kola), Mgr. Bc. Věra Sklenářová a  Mgr. Lidmila Vošmiková posuzovala celkem 17 vystoupení ve dvou kategoriích.

Ve III. kategorii (6. a 7. třída) se utkalo celkem 7 žáků – „zazářili“ bratři Martin a Ondřej Novákovi. Přednesem svých autorských básní nejen příjemně pobavili obecenstvo, ale také zaujali porotu. A tak si Martin odnesl „stříbro“ a Ondra se může pyšnit dokonce „zlatem“.

IV. kategorie (žáci 8. a 9. tříd) nabídla 10 vystoupení. Uznání přítomných si získala Eva Slabá přednesem svého díla „Zamilovaná“ – zaslouženě se mohla radovat z druhého místa.

Vrcholným zážitkem této soutěže se stalo vystoupení Kristýny Jirotkové – její citlivý a působivý přednes Skácelovy básně všechny okouzlil i dojal, a tak si Kristýna vybojovala první místo.

Blahopřejeme k vynikajícím výkonům a oceňujeme odvahu a zápal, s nimiž se všichni zúčastnění do soutěže zapojili.

A Kristýně a Ondrovi držíme palce do finálového klání, které se uskuteční 26. února ve Slaném.

23. února 2009