Zábavné čtení s pohádkovými postavičkami

Naše Základní škola Oty Pavla v Buštěhradě uskutečnila pro žáky počteníčko s dětskou literaturou.

Dne 22.10. t.r. jsme uspořádali výstavku se čtením knížek, které ilustroval kladenský rodák Cyril Bouda. Připomněli jsme si tak působení a stopy tohoto umělce, jenž už není bohužel mezi námi.

Děkujeme všem kladenským knihovnám a zejména Městské knihovně v Buštěhradě za zapůjčení knih. První a druhé třídy si četly pohádky K. J. Erbena, třetí a čtvrté třídy pohádky H. CH. Andersena.

Vyšší ročníky se zaměřily na pověsti V. Cibuly a jiných autorů. Osmáci a deváťáci se soustředili na dílo Jonathana Swifta Gulliverovy cesty, srovnávali je se soudobou fantazijní literaturou. Všechna tato díla spojovaly neopakovatelné, roztomilé a roztodivně se tvářící postavičky z dílny onoho zmíněného výtvarníka.

Školáci považovali tuto výstavu s předčítáním za zpestření vyučovacího dopoledne i za jakousi relaxaci. Myslíme, že výběr knížek s tímto zaměřením byl št’astný.

J. Polidarová

23. října 2008