Mezinárodní den stromů

Den stromů se slaví v padesáti zemích celého světa, v České republice znovu od roku 2000. Navazuje na tradici stromových slavností z počátku 20. století. Podzim je pro stromy významným obdobím, končí jejich vegetační období a ony stahují živiny do kořenů, aby na jaře opět vyrašily. Navíc podzimní stromy neodmyslitelně dotvářejí svými barevnými listy toto roční období. To jsou všechno důvody, proč slavit Den stromů.

Ve škole jsme připravili  vzdělávací akci, jejímž cílem bylo nejen upozornit na stromy v našem okolí i životě, ale také dozvědět se o nich spoustu nových věcí. Prostory chodby 2. stupně pomohli vyzdobit žáci 5., 6. a 7. ročníku kolážemi, obrazy s tématem stromů doplněné fotografiemi z našeho regionu a ty krásně dolaďovaly atmosféru tohoto svátku.

Mgr. L. Vošmiková

22. října 2008