Krokodýl na školní zahradě

Naše škola se řadí mezi ty školy, které se cíleně zaměřují na ekologii. Jednou z oblastí je i třídění odpadů. Kromě výchovných cílů chceme, aby tyto akce byly pro žáky zábavné. Začali jsme sběrem plastových víček a nežli jsme je odvezli do sběrny, sestavili z nich žáci obří velikonoční vejce. Na další podobnou akci jsme se se žáky chystali skoro dva roky. Žáci všech tříd poctivě sbírali papírová plata od vajec. Když už se nám plata nikam nemohla vejít, sešli se zájemci z řad žáků na školní zahradě a pod vedením paní učitelky Dany Odvárkové a Lidmily Vošmikové, poskládali z plat obřího krokodýla. Bylo u toho hodně legrace, zejména když se mu vyráběla tlama a veliké zuby. Krokodýl měří 13 metrů a byl složen z  několika tisíc plat. Na tuto naši školní raritu se přišli podívat i zástupci televize Nova, a protože se jim krokodýl také velmi líbil, natočili o něm reportáž, která byla na Nově odvysílána 10. září v odpoledních zprávách. Abychom si krokodýla co nejvíce užili, přejeme si hezké počasí. A až opravdu zmokne a „zestárne“, tak jej se žáky rozebereme a pošleme do sběru.

Mgr. Lidmila Vošmiková a Dana Odvárková DiS.

Reportáž na TV Nova »

11. září 2008