Konec školního roku

I letos se ho dočkali žáci i vyučující. Nebudu vyjmenovávat soutěže ani jiné akce, kterých se žáci zúčastnili, protože většina těchto informací byla již na stránkách školy zveřejněna. Do celkového bilancování bych ale ještě zahrnula výsledky matematického Klokana, které byly v těchto dnech zveřejněny, a porovnání s celorepublikovým průměrem. Je pro nás velmi potěšitelné, že v  kategorii Klokánek žáků 4. a 5. třídy, byl republikový průměr 59,28 bodů a v naší škole 65,82 body. V kategorii Kadet, což jsou žáci 9. třídy, byl republikový průměr 35,19 bodů a v naší škole 37,69 bodů. Tato testování chceme provádět každoročně, abychom my i žáci měli informaci o tom, jak si vedeme v konkurenci dalších škol.

V letošním školním roce opouští školu 27 žáků deváté třídy. Se školou se rozloučili trochu netradičně, a to „obhajobou“ svého celoročního projektu. Možná, že to trochu připomínalo maturitu. Někteří žáci přijali roli maturanta velmi zodpovědně. Všichni, kdo odevzdali závěrečnou práci v písemné podobě dostanou ke svému vysvědčení ještě „Osvědčení“. I v této tradici chceme v příštích letech pokračovat.

Ale teď již opravdu hurá na prázdniny!!!

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

26. června 2008