Stonožka, paní Běla Jensen, Pepa Vágner a děti ze ZŠ Buštěhrad

Jako blesk z čistého nebe se v naší škole objevila paní Běla Jensen. Spolu s hudebníkem Karlem Vágnerem byli žáci i pedagogové pozváni do Lidic, kde u příležitosti křtu knihy Přemysla Veverky „Jak se chodí do Lidic“, zazněla v podání Pepy Vágnera poprvé hymna hnutí „Na vlastních nohou“. Na poslední chvíli se nám podařilo získat slova i noty hymny s názvem „Nezůstávej sám“ a ještě před začátkem koncertu jsme si jí se žáky zazpívali.

Nádherný zážitek z koncertu Vágnerových byl umocněn tím, že naši žáci byli vyzváni, aby si hymnu zazpívali spolu s Pepou Vágnerem. Většina žáků jej znala z televize, jako objev roku 2007. A tak při slovech písně „ ….za lásku svoji lásku dej a nezůstávej sám… „ leckomu z přítomných ukápla slza dojetí. Kromě podpisů máme i spoustu fotografií, které nám tento zážitek budou připomínat.

Mgr. Věra Sklenářová

22. května 2008