Noc s Andersenem

Naše škola se i v letošním roce připojila k celorepublikové akci – Noc s Andersenem.

Smyslem této akce je vzbudit v žácích zájem o knihu a touhu po čtení.

Začátek celého večera byl ve znamení besedy se spisovatelkou Janou Divišovou a jejím vydavatelem, který zastoupil nepřítomného PhDr. Otakara Chaloupku. Beseda byla zajímavá, žáci živě reagovali a zároveň jsme se dozvěděli, že základ čtenářských návyků se u žáků buduje do 12ti let. Besedy se spolu s některými žáky zúčastnili i jejich rodiče. Večer, který byl letos ve znamení ukázek z díla Karla Čapka, pokračoval soutěží o znalostech tohoto velkého českého spisovatele a poté předčítáním ukázek z jeho díla.

V průběhu večera žáci osmé třídy s paní učitelkou Krobovou  vypracovali a odeslali po internetu otázky k danému tématu a po ukončení celé akce odeslala zprávu za celou školu paní učitelka Nejedlá. Doufejme, že akce svůj účel splnila a že jsme získali alespoň několik nových čtenářů.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

31. března 2008