Na návštěvě v Riverside School

Ředitelské volno, konané z provozních důvodů 28. 11., využili pedagogové školy k návštěvě partnerské školy Riverside School. Tato škola pracuje podle britského vzdělávacího programu, se kterým nás paní ředitelka Susane Anderson podrobně seznámila, a následně nás provedla celou školou.

Velmi nás zajímalo, jak si vyučující rozpracovávají státní kurikulum (učební plány), neboť i my připravujeme vlastní školní kurikulum. Zjistili jsme, že naše cíle jsou velmi podobné, jen některé metody práce se liší.

Určitě bylo toto setkání pro nás velkou inspirací a velmi nás potěšila i nabídka paní ředitelky, umožnit dvěma pedagogům celodenní účast na výuce a pro ostatní pedagogy návrat do školních lavic, kde by si měli možnost pod vedením paní ředitelky vyzkoušet jejich metody a formy práce.

Mgr. Věra Sklenářová

29. listopadu 2006