Úvodní stránka » Základní škola » Akce » 2007/08 » Soutěž Mladý Demosthenes

Soutěž Mladý Demosthenes

V pátek 29. 2. 2008 se dva žáci, Michal Hrma a Kristýna Kárníková z osmého ročníku, zúčastnili regionálního kola celorepublikové rétorické soutěže Mladý Démosthenes pořádané v Příbrami. Vyhlašovatelem soutěže je společnost Tvář nové Evropy a odbornými garanty Moderátorská škola D3, jejíž ředitelkou je mediálně známá Mgr. Jana Adámková, a Univerzita Palackého v Olomouci. Cílem soutěže bylo porovnat verbální komunikační dovednosti žáků II. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, zdůraznit význam komunikace jako takové, zdůraznit význam kultury mluveného projevu a umožnit náhled žáků do oblasti moderátorské profese, která vůbec není jednoduchá.

Svým dvouminutovým monologem nejvíce ze všech soutěžících zaujal porotu Michal Hrma, kterému tímto gratulujeme a držíme palce do krajského kola. Toto kolo je neveřejné a znamená to, že jeho soutěžní monolog musí být natočen na kameru a záznam odeslán na DVD porotě, která jej vyhodnotí.

Za učitelský sbor Klára Nejedlá

3. března 2008