Příprava na prezentaci pilotního projektu "Rozumíme penězům"

V těchto dnech vrcholí práce na projektu „Rozumíme penězům“. Z jednotlivých „rodin“ byli vybráni nejaktivnější žáci a „rodina“, která se rozhodla koupit auto. Že to není jednoduché rozhodování v životě ani v modelové situaci se naše skupina přesvědčila na vlastní kůži. Na základě informací pana ředitele Komerční banky si žáci zjistili podmínky, za kterých je možno získat úvěr. Po návštěvě prodejny Peugeot a autobazaru Štěpánek, získali další informace o podmínkách leasingu. Nyní „rodina“ diskutuje svojí finanční situaci a rozhoduje se jaké auto a za jakých podmínek koupí. O tom, jak se to naší „rodině“ podařilo, a co bude prezentovat na celorepublikové konferenci, budeme informovat průběžně.

Mgr. Věra Sklenářová

24. ledna 2008