Modelování betlémské figury

Během uplynulých 14ti dnů měli možnost si rodiče žáků naší školy se svými dětmi vymodelovat betlémskou figuru.

Rodiče jen mohu obdivovat, jak se zhostili svého úkolu. Nutno zdůraznit, že většina z těch, co přišli modelovat, měla keramickou hlínu poprvé v ruce. S obdivem jsem žasla, jak se pod rukama těchto elévů tvořily z hroudy vytlučené hlíny figury. To, že děti neměly s hlínou problém, se dalo očekávat, ale jejich rodiče, naprostí začátečníci, vytvářeli díla obdivuhodná. Od andělů, čertů, jesliček přes Svatou rodinu až po psa Andělku, modelovali figury velkých rozměrů. Domů neodcházel nikdo, kdo by tento náročný úkol nezvládl.

Po vypálení v ZUŠ bude celý Betlém vystaven v prostorách školy a po té si autoři odnesou svá díla domů.

Předpokládám, že si tuto akci příští rok zopakujeme a že mnoho z přítomných si rádo vytvoří další betlémskou figurku. Jen držme palce, aby žádná figura při vypalování nepopraskala.

L. Vošmiková

27. listopadu 2006