ŠVP MŠ Buštěhrad: Charakteristika školy

Mateřská škola byla  k užívání postavená  jako účelové zařízení zřizovatelem MěÚ Buštěhrad 14.1.1978.Od 1. ledna 2003 se stala součástí ZŠ Buštěhrad s novým názvem ZŠ a MŠ  Oty Pavla Buštěhrad.

Budova mateřské školy je umístěna ve středu města s ideální dopravní dostupností. Škola má tři pavilóny, ve dvou pavilónech jsou umístněny čtyři třídy pro děti a ve třetím, označeném jako hospodářský, kancelář pro vedení školy, prádelna, kotelna a školní kuchyně. K mateřské škole patří školní zahrada a dětské hřiště Veselá školka, které nám pomohl vybavit a předal nám do užívání v září 2008  zřizovatel mateřské školy tj. městský úřad.Velkou zásluhu na zrealizování hřiště měli také rodiče dětí mateřské školy. Od září 2012 byla uvedena do provozu v ZŠ  nová třída MŠ. V červnu 2014 byla uvedena do provozu 3. třída, která se nachází v prostorách, kde sídlil městský úřad, který se přestěhoval do místního zámku a  tak mohl vrátit mateřské škole její původní prostory.

Mateřská škola má tudíž od září 2014 pět tříd.