Hry na povolání ve třídě Žabiček

V naší třídě jsme ráno skládali puzzle povolání, hledali v mouce schované těstoviny, míchali a vyráběli těsto. Postavili jsme pec z velkých kostek podle obrázku k písničce „Pec nám spadla“. S písničkou jsme také cvičili dřepy, když nám pec spadla. Na peci jsme vařili a hráli si „Na kuchaře“. Velký hrnec a vařečky nám posloužili i ke hře „Bum do hrnce“ – děti se zavázanýma očima hledali hrnec pomocí vařečky. Vařili jsme kaši s říkadlem „Vařila myšička kašičku“ a poslechli si pohádku „Hrnečku, vař!“. Grafomotoriku jsme trénovali vařením kaše i na papíře. Bez komína by nešlo vařit a tak jsme stavěli komíny z ruliček i z kostek lega ve dvojici s kamarádem. Velký komín jsme vymetali štětkou, ještě větší podlézali pod židlemi a jeden vytvořili z dětí, kdy lezli pod nohama kamarádů. Komín jsme si natiskli pomocí kostek a pak kreslili kouř.

Ke hře „Na kominíka“ jsme se učili krásné říkadlo:

„Kominíku, kominíku, máš komíny čisté?

Nevím, nevím, podívám se, není to tak jisté.“

Při procházkách jsme pozorovali komíny a v obchodě se podívali na práci paní prodavačky. Jak pracuje paní uklízečka a paní kuchařka vidíme denně ve školce.

Lucie Strnadelová

25. února 2022