Nový rok v Beruškách

První dny letošního roku začal v Beruškách s novou paní učitelkou Maruškou, kterou už některé děti znaly a těšili jsme se i na paní učitelku Štěpánku. Celý první týden probíhal ve vzpomínkách na Vánoce, které děti prožily se svojí rodinou, vyprávěly o dárcích a návštěvách u babiček a dědečků.

Trošku se nám postesklo, že i když je období zimy, chybí nám sníh. A tak jsme se dva dny snažili trošku čarovat. Z papíru děti vytrhaly „sněhové vločky“, mačkaly „sněhové koule“ a zahrály jsme si hru : „Koulovaná“. Do inkoustového podkladu děti kreslily zmizíkem obrázky, aby  vznikly  krásné rampouchy a vločky. Dětem se moc líbily písničky : Sněží, Zima je tu děti, Sněhurka a Sněhulák, které jsme si zpívali a doprovázely nás i při cvičení. Příroda je mocná čarodějka. Překvapila nás a potěšila malou sněhovou nadílkou. Naše čarování mělo úspěch. 6.leden byl v duchu Tříkrálovém. Děti zaujalo pohádkové vyprávění o narození Ježíška v Betlémě, o Třech králích a Hvězdě betlémské. Z barevných kamínků společně tvořily cestu do Betléma, vyrobily si svoji „ korunu“ a za doprovodu písně My tři králové jsme si na Tři krále zahráli. Malému Ježíškovi jsme zazpivali známe koledy : Jak jsi krásné Jezulátko, Pásli ovce Valaši, Dej bůh štěstí.  Děti si vymalovaly a nazdobily také kometu. Každý den jsme si připomínali kouzelná slovíčka,které děti znají,ale zapomínají je včas používat – dobrý den, na shledanou, děkuji,prosím, promiň,mám tě rád. Mám radost, že děti byly šťastné,spokojené a šikovné.

Maruška Chocholáčková

28. ledna 2022