Říjen u Sluníček

V říjnu si děti zopakovaly rozdíly mezi ovocem a zeleninou, co kde roste a proč je pro nás tak důležité je jíst. Poznávaly ovoce a zeleninu nejen na obrázcích, ale i skutečné - podle vzhledu, vůně a chuti. Vyrobily si vlastnoručně ovocný salát, který pak s chutí snědly. Rozkrojené brambory tiskaly do košíčků, učily se básničky o zelenině, hrály tématické hry.

Tento měsíc se děti také seznamovaly se životem v lese. Poznávaly rozdíly mezi stromy jehličnatými a listnatými a co na nich roste. Naučily se co všechno mohou a nemohou v lese sbírat a také kdo tam žije. Povídali jsme si o volně žijících zvířátkách - kde bydlí a jak se chystají na zimu. Pozorovali jsme změny na zahrádkách v okolí, jak se zbarvují a opadávají stromy. Drobné žilky listů a další malé rostlinky jsme společně zkoumali mikroskopem.

ŘÍJEN

Říjen barevný je sen,

jen pohleďte do oken.

Žlutá, červená a hnědá,

malíř Říjen plátna hledá.

S každým lístkem dal si práci

a znovu se k němu vrací...

Iva Hrazdirová

3. listopadu 2021